Ve Zlíně vítězíme 3:1 a zapisujeme další výrhu

Fatra Zlín

1:3

(22,-21,24,-23)

AERO Odolena Voda

V předehrávaném 13. kole Volejbalové extraligy mužů jsme zajížděli do dalekého Zlína. Nakonec jsme po obratu radovali z vítězství 3:1 my.

Úvod utkání jasně patřil domácím hráčům Fatry, kteří se velmi rychle ujali vedení 6:1 a trenér Marcin Kryś musel brát oddechový čas. Po něm se AERO zvedlo a postupně stahovalo tento domácí náskok, což se podařilo definitivně v prostřední část setu. Po chybách na útoku si ale domácí dostali do tříbodového vedení při vstupu do koncovky, a právě tříbodovým rozdílem úvodní sadu vyhráli - 1:1.

Nástup do druhého setu ale byl úplně jiný. Naopak AERO vlétlo na svého soupeře a od začátku si budovalo náskok, který byl v jeden moment až devítibodový. Domácí se pak dostali do hry i vinou chyb v útoku na straně AERA. Náskok však byl dostatečný a bylo srovnáno - 1:1.

Třetí set již začal více vyrovnaně a oba týmy se prakticky točily a ztrátovaly. V polovině setu se AERU podařilo odskočit, nicméně v konci setu se oba týmy přetahovaly o každý bod. Nakonec AERU pomohl dvěma bloky Jan Svoboda a byl konec setu - 1:2.

Do čtvrtého setu měli domácí o malinko lepší vstup, AERU trvalo trochu déle, než našlo znovu svůj rytmus. V polovině setu, kdy předtím celou dobu vedli domácí, se karta obrátila a AERO si šlo pro zisk setu. Znovu se odehrávala napínavá koncovka a v úplném konci to bylo kdo z koho. AERO si vybojovalo dvě šance k ukončení zápasu. A právě tu druhou využilo, když domácí RAdim Šulc poslal své podání do sítě - 1:3.

AERO tak vyhrálo v hale Zlína 3:1 a zapsalo další výhru a důležité body do tabulky.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nám fandili u přenosu na volej.tv.

Matyáš Démar (kapitán  AERO Odolena Voda): „Přijeli jsme si pro tři body a ty si odvážíme, takže spokojenost."

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Ve Zlíně se hraje těžce, podařilo se nám vyhrát a za tři body jsme rádi."

Fatra Zlín - AERO Odolena Voda 1:3
AERO sestava Durski, Svoboda, Blumbergs, Hladík, Chevalier, Kerkvliet, libero Rasinperä