Vítězíme v Ostravě 3:1!

08.12.2022 Zápas


VK Ostrava

1:3

(-23,16,-18,-18)

AERO Odolena Voda

V dohrávce 10. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů vítězíme na palubovce Ostravy 3:1 a připisujeme 3 veledůležité body do tabulky.

Úvod zápasu byl z obou stran vyrovnaný, hráči AERA byli v mírném náskoku. Ten se v polovině setu vyšplhal až na rozdíl 5 bodů. Domácí ale bojovali a pomalinku začali stahovat bod za bodem. Nakonec se jim to nepodařilo a Jirka Toman svým útokem ukončil set - 0:1.

Začátek do druhého setu měli mnohem lepší domácí hráči, kteří skvěle přihrávali servis hráčů AERA a hráli sebejistě v útočné fázi. Domácí si vytvořili až šestibodový náskok před vstupem do koncovky, a to už bylo moc. Domácí hráči srovnali stav setů - 1:1.

Po třetího setu vstoupilo AERO s pozměněnou sestavou. Hned od začátku hrálo agresivně a dokázalo si vybojovat větší rozdíl ve skóre. AERO si v koncovce v poklidu došlo v zisku setu a znovu vedlo - 1:2.

I vstup do čtvrtého setu mělo AERO lepší a domácí trenér musel brzdit vývoj začátku setu oddechovým časem. To se mu podařilo, ale AERO si vybojovalo, díky bodovým sériím, větší rozdíl ve skóre. Domácí bojovali, ale hráči AERA si nenechali náskok ukrajovat a dotáhli celý set i celý zápas k vítězství - 1:3.

Hráči AERA tak vyhráli v Ostravě 3:1 a připsali si veledůležité body do tabulky UNIQA extraligy.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Marek Šulc (kapitán AERO Odolena Voda): „Získali jsme důležité tři body. Není to pro nás jednoduchý týden, ještě zítra hrajeme ve Zlíně. Ze začátku jsme se trochu hledali, nebyl to úplně jednoduchý zápas. Domácí hráli poměrně dobře, ale pak jsme začali dodržovat, co jsme si řekli. Hráli jsme odvážně a ovoce to přineslo. Od třetího setu jsme domácí přehráli.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Jsme rádi, že jsme vyhráli. Víme, že se s mladým týmem Ostravy hraje těžko. Museli jsme být neustále koncentrovaní. Máme dvě vyrovnané šestky a potřebovali jsme vzhledem k zítřejšímu zápasu rozložit síly.“

Hned v pátek se AERO utká ve Zlíně, kde změří síly s domácí Fatrou od 17:00. V prvním utkání v Odoleně Vodě vyhrálo AERO v tie-breaku. Zápas můžete sledovat živě na volej.tv.

Foto: Jaroslav Obsadný

 

VK Ostrava - AERO Odolena Voda 1:3
AERO sestava Ferraro, Cukur, Chevalier, Carmody, Toman, Šulc, libero Ježek
Střídali Chancy, Svoboda, Horák, Hladík, Jachnicki
Dále připraveni Hadrava
Nejvíce bodující Šulc a Toman 10 bodů
VK Ostrava TÝMY AERO Odolena Voda
38 % útok 40 %
11 blok 12
41 % příjem 41 %
2 esa 5
VK Ostrava HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
50 % Mazoch Ferraro 75 %
44 % Dvořák Carmody 43 %
38 % Jarosinski Hladík 41 %
Blok
5 Polynski Carmody 4
1 Muroň Horák 2
1 Tříska Toman 2
Servis
1 Vašíček Horák 2
1 Jarosinski Chancy 1
Toman 1
Přijem
67 % Mazoch Ježek 50 %
50 % Fořt Svoboda 38 %
35 % Jarosinski Šulc 36 %