Z Brna odjíždíme se třemi body za výhru 3:1

05.12.2020 Zápas


Volejbal Brno

1:3

(-22,-20,17,-27)

AERO Odolena Voda

V dohrávce 7. kola zajíždělo AERO do moravské metropole - do Brna k těžkému zápasu, ale s touhou odehrát kvalitní utkání. Povedlo se a AERO po výhře 3:1 bere všechny tři body do tabulky.

Úvod zápasu byl ve znamení servisu na obou stranách, kdy se oba týmy předháněly, kdo dá lepší. AERO se po úvodních výměnách dostalo do vedení, které bylo o tři body v polovině setu. Brno se díky šňůře dostalo na chvíli do jednobodového vedení, ale do koncovky šlo AERO s jednobodovým vedením. Díky kvalitnímu servisu dokázalo odtlačit domácí přípravu útoku od sítě a samo dokázalo skládat bodové míče - 0:1.

Úvod druhého setu byl znovu z obou stran vyrovnaný. V polovině se na servis dostal Aleš Holubec a AERO si vybojovalo náskok. Domácí se stále snažili, ale náskok byl velký a AERO si v poklidu v konci setu došlo pro vítězství ve druhém setu - 0:2.

Ve třetím setu ale AERO vypadlo z role a kupilo velké množství chyb. Brno hrálo trpělivě a připisovalo bod za bodem. trenér Kop zamíchal se sestavou a v konci setu se hra přeci jen vyrovnala a body se přičítaly na obě strany. Brno snížilo - 1:2.

Čtvrtý set byl velký boj na obou stranách. AERO lépe začalo a vedlo, domácí Brna ale tlačilo. Nechtělo si nechat AERO ujet. Hosté si dostali do vedení až o čtyři body, ale domácí díky servisu začali stahovat. Set musela rozhodnout až napínavá a dlouhá koncovka, která nakonec dopadlo dobře pro AERO. Martin Hladík zablokoval útoku Brna a vítězství bylo na světě - 1:3.

AERO podalo koncentrovaný výkon ve třech setech a vyrovnané utkání nakonec vyhrálo 3:1. Hned v sobotu se AERO utká s Libercem, tentokrát v domácí hale. Zápas začíná už v 16:00.

Hodnocení zápasu pro ČVS:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Kdybychom dnes vyhráli první set, vypadalo by to trochu jinak. Udělali jsme příliš mnoho chyb, které si nesmíme dovolit. Vodolka se tím trochu uklidnila. S příchodem Provazníka jsme začali hrát lépe, ale v rozhodujících chvílích nemáme dost klidu.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Myslím si, že dneska jsme mohli alespoň set získat. Mrzí mě první porážka v domácím prostředí. Vodolka hrála velice dobře. Byli důraznější na bodových míčích, což nám se nedařilo. Od příchodu Provazníka jsme se domluvili, že budeme hrát bodovky trochu jinak. Tím se naše hra zvedla. Musí se nám k tomu však zapojit diagonální hráči, jinak to budeme mít hodně těžké.“

Martin Hladík (kapitán Aero Odolena Voda): „Domácím dneska nešel servis tak, jak jsou zvyklí, což nám určitě pomohlo. Na druhou stranu si myslím, že to naše vítězství je zasloužené. Poslední zápasy hrajeme líp a líp a i ty výsledky už se dostavují. Věřím, že jsme ty tři body získali zaslouženě.“

Martin Kop (trenér Aero Odolena Voda): „Vyhrát v Brně za tři body je skvělé. Brno tady letos prohrálo poprvé. My jsme začali první dva sety výborně. Ve třetím setu domácí zahráli to, co jsme čekali. Dávali výborný servis a dobře bránili standartní situace. Z toho jsme se trochu rozsypali. Ve čtvrtém setu jsme se snažili udržet klidnou hlavu a je důležité, že jsme zvládli koncovku. Bylo to i trochu o štěstí, nám tentokrát štěstí přálo a vezeme tři body, za což jsme moc šťastní.“


Volejbal Brno - AERO Odolena Voda 1:3
AERO sestava Taylor, Démar M., Demar L. Holubec, Hladík, Vanags, libera Kop a Hadrava
Střídali Vachoušek, Horák, Holčík, Shaker
Dále připraveni Jachnicki
Nejvíce bodující Hladík 17 bodů
Volejbal Brno TÝMY AERO Odolena Voda
46 % útok 41 %
8 blok 14
44 % příjem 30 %
8 esa 6
Volejbal Brno HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
60 % Pražák Taylor 60 %
58 % Hrazdira Demar L. 50 %
47 % Jakubec Vanags 39 %
Blok
5 Pražák Hladík 5
2 Provazník Holubec 3
1 Krajmon Taylor 2
Servis
2 Licek Démar M. 2
2 Hrazdira Hladík 1
2 Pražák Vanags 1
Přijem
62 % Lžičař Kop 30 %
42 % Hrazdira Vanags 29 %
34 % Licek Demar L. 22 %