Z Brna si odvážíme důležité 3 body za výhru 3:0

30.10.2022 Zápas


Volejbal Brno

0:3

(-18,-23,-13)

AERO Odolena Voda

V již 9. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů jsme zavítali do moravské metropole - do Brna. Zápas to nebyl tak jednoznačný, jak výsledek vypadá, ale tvrdá a agresivní hra AERA přinesla ovoce. Jasný průběh měl až třetí set.

Úvod zápasu byl ve znamení hráčů AERA, kteří si velmi rychle vybojovali vedení 3:0. Domácí stáhli náskok, ale AER znovu odskočilo na větší, až pětibodový rozdíl. V polovině setu se dobře ztrátovalo na obou stranách a rozdíl se skóre se zmenšoval. Konec setu ale patřil sérii bodů na naší straně, a set tak naši hráči dotáhli do vítězného konce - 0:1.

Druhý set měl trochu podobný průběh jako set první. AERO od začátku setu vedlo tříbodovým rozdílem, ten se v polovině setu vyšplhal až na šest bodů, ale domácí se nevzdávali ani na vteřinu. Tlačili servisem a AERO se z horších pozic neprosazovalo. Hráči však byli trpěliví a set dokázali ukončit i s přispěním zkaženého servisu domácích na rozhodující setball - 0:2.

Třetí set začalo AERO znovu skvěle a hned od začátku určilo, kdo si za vítězstvím jde s větším odhodláním. Náskok hráčů AERA narůstal, domácí si nedokázali pomoci žádnou činností, a tak byl rozdíl ve skóre velmi vysoký. V konci setu a celého zápasu si odbyl premiéru v našem dresu i nahrávač Onur Cukur, který set a celý zápas úspěšně dohrál - 0:3.

Z Brna si tak odvážíme skvělé a velmi důležité 3 body do tabulky.

Děkujeme všem fanouškům za podporu!

Příští sobotu hrajeme opět ve venkovní hale, tentokrát zajíždíme vlakem do Ostravy, kde utkání začíná brzy, a to již v 16:00. Děkujeme vedení ostravského klubu za vyhovení a posunutí začátku již na čtvrtou hodinu.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Marek Šulc (kapitán AERO Odolena Voda): „Dnes mám radost za tři body, samozřejmě z Brna jsou to cenné body, protože tady se hraje těžko. Domácí tlačili na servisu, my jsme to poměrně zvládli, i když s nějakými esy musíme počítat. Líbilo se mi, že jsme byli celý zápas koncentrovaní, z čehož plynuly i naše dobré side-outy. Domácí jsme celý zápas tlačili a k ničemu výraznému nepustili. Děkuji i našim fanouškům, kteří dorazili v hojném počtu.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Byli jsme připraveni na dnešní zápas, snažili jsme se být pořád koncentrovaní, to vyšlo. Ze tří bodů mám radost, v týdnu jsme dobře pracovali a vítězství je pro celý tým. Teď se těšíme a od pondělí se připravujeme na další zápas.“

foto: www.cvf.cz

 

Volejbal Brno - AERO Odolena Voda 0:3
AERO sestava Horák, Chancy, Svoboda, Carmody, Hladík, Šulc, libero Ježek
Střídali Cukur, Toman
Dále připraveni Hadrava, Chevalier, Jachnicki, Ferraro
Nejvíce bodující Svoboda 15 bodů
Volejbal Brno TÝMY AERO Odolena Voda
39 % útok 51 %
4 blok 15
47 % příjem 27 %
3 esa 7
Volejbal Brno HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
55 % Drahoňovský Carmody 100 %
41 % da Silva Horák 80 %
40 % Crins Svoboda 56 %
Blok
2 Crins Horák 8
1 Janečka Svoboda 4
1 Bukáček Carmody 2
Servis
2 Drahoňovský Horák 2
1 Janků Svoboda 2
Šulc 1
Přijem
70 % Kop Ježek 45 %
47 % Janků Svoboda 25 %
41 % Drahoňovský Šulc 0 %