Z Kladna nakonec po velkém boji s 1 bodem

01.10.2022 Zápas


Kladno volejbal cz

3:2

(-22,-22,21,25,13)

AERO Odolena Voda

Už ve třetím kole UNIQA volejbalové extraligy mužů svedlo ke vzájemnému zápsu mužstva ze Středočeského kraje. Hráči AERA zajížděli na Kladno. AERO vedlo již 2:0 na sety, ale nakonec domácí celý vyrovnaný zápas otočili a vyhráli ho nejtěsnějším možným rozdílem v pátém setu 15:13.

První set byl velmi vyrovnaný od začátku až do konce, ale tak tomu bylo vlastně i po celé utkání. Velmi často se skóre a vedení v setu přelévalo ze strany na stranu. Vyrovnaně se šlo i do koncovky, kde však domácí dvakrát za sebou chybovali útokem do autu a AERO tím odskočilo ve skóre - 0:1.

I druhý set začal vyrovnaně, dvěma esy vytvořil první rozdíl ve skóre Tommy Carmody. Kladno se postupem času na AERO dotáhlo, ale v prostřední části se AERU velmi dařilo v obraně jak na síti, tak i v poli, a Kladenští chybovali. AERO si set nenechalo vzít, i když domácí stahovali náskok - 0:2.

Vypadalo to, že Kladenští vtrhnou do třetího setu ve velkém stylu, ale AERU se podařilo nástup domácích zachytit a stále se hrál ve skóre velmi vyrovnaný set. AERO se přes polovinu setu dostalo samo do vedení o dva body, v jeden moment to bylo i o tři, ale do koncovky se šlo za vyrovnaného stavu. Kladno pak zabralo na servisu a AERO hrálo z těžkých pozic, ze kterých se nedokázalo prosadit k bodu, Kladno tak získalo ve svůj prospěch třetí set - 1:2.

Čtvrtý set byl obrovský boj od začátku až do konce. Ani jeden tým si nenechal ten druhý odskočit. V koncovce byli o bod vředu domácí, ale AERO bojovností dokázalo vždy vyrovnat. Kladenští měli jako první šanci ukončit set, ale jejich útok zablokoval Hladík. Poté mohlo získat matchball i AERO, ale nepodařilo se. Set ukončil domácí nahrávač van Solkema, který své podání posadil přímo na postranní čáru - 2:2.

V tie-breaku byli po většinu času ve vedení domácí hráči, AERO se však nevzdávalo a šlo si tvrdě pro každý bod. Kladenští v konci odskočili až na 13:10, ale AERO, i s přispěním domácí červené karty, dokázalo srovnat na 13:13. Kladno si pak vytvořilo matchball, který hned na první pokus proměnilo po úspěšném bloku útoku AERA - 3:2.

AERO tak bere 1 bod do tabulky a může si trochu odpočinout po velmi rychlém sledu utkání.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Marek Šulc (smečař AERO Odolena Voda): „Byl to náročný zápas. První dva sety jsme byli jasně lepším týmem na hřišti. Hráli jsme trpělivě, hru jsme kontrolovali a domácí z nás byli podle mě trošku nešťastní a nevěděli, co na nás mají hrát. Ve třetím setu udělali pár střídání, které jim pomohly. Ve čtvrtém setu jsme se zase dostali zpátky do hry, ale Kladno už se zvedlo. Udělali jsme pár individuálních chyb, které nás stály vítězství. Když budeme hrát, jak jsme hráli první dva sety, tak můžeme porážet i dobré týmy. Jsem pyšný na celý tým i jak kluci z lavičky přišli na hřiště a dokázali pomoct. Líbilo se mi naše nasazení od všech hráčů a škoda, že jsme tady nevyhráli. Nicméně dobrá zkušenost, teď už se musíme soustředit na čtvrteční zápas s Benátkami.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Určitě si můžu dovolit říct, že proti sobě nastoupily dva silné týmy. Pro diváky to musel být úžasný volejbal. Pět setů a všechny se rozhodovaly v koncovkách. Těší mě, že jsme bojovali až do konce. Bod je pro nás důležitý, i když mě mrzí, že jsme ztratili šanci zápas vyhrát. Chválím své chlapce, že nic nevzdali a bojovali do konce.“

V dalším týdnu znovu na hráče AERA čekají dva zápasy, a to ve čtvrtek 6.10. od 18:00, kdy přivítají nováčka z Benátek nad Jizerou, a v sobotu 8.10 pak zajíždějí do Karlových Varů, kde zápas začíná také v 18:00.

 

Kladno volejbal cz - AERO Odolena Voda 3:2
AERO sestava Svoboda, Carmody, Toman, Šulc, Horák, Chancy, libero Ježek
Střídali Chevalier, Ferraro, Jachnicki, Hladík
Dále připraveni Hadrava, Pihera
Nejvíce bodující Šulc 15 bodů
Kladno volejbal cz TÝMY AERO Odolena Voda
46 % útok 40 %
11 blok 13
40 % příjem 32 %
11 esa 5
Kladno volejbal cz HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
62 % Andersen Horák 80 %
60 % Hýský Carmody 67 %
53 % Špulák Toman 37 %
Blok
4 Špulák Carmody 6
3 Andersen Chevalier 2
3 Grozer Horák 1
Servis
3 Platačs Carmody 2
3 Grozer Šulc 2
2 van Solkema Chevalier 1
Přijem
48 % Grozer Ježek 43 %
45 % Kraffer Chevalier 34 %
40 % Kunc Šulc 23 %