Z Liberce jsme si prohráli 3:0

21.10.2022 Zápas


VK Dukla Liberec

3:0

(21,21,23)

AERO Odolena Voda

V 7. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů jsme zajížděli do Liberce. Velmi vyrovnané utkání nakonec domácí dotáhli do vítězného konce, kdy hlavně v koncovkách setů byli vždy více důslednější a zaslouženě vyhráli 3:0.

Začátek utkání byl z obou stran vyrovnaný a ani jeden tým si nenchal ten druhý utéct. Vývoj v setu byl stále otevřený, ale v konci se domácí utrhli hlavně na servisu, kterým velmi škodili hráčům AERA - 1:0.

Do druhého setu mělo AERO o malinko lepší vstup, ale Dukla se držela. I v polovině setu byl stav stále vyrovnaný, ale Dukla znovu sérií bodů dokázala odskočit, a pak to bylo právě o sériích bodů. Dukla vyhrála i druhý set 25:21 - 2:0.

Třetí set byl znovu od úvodu velmi vyrovnaný a oba týmy se držely bodově u sebe. Dukla byla vždy v mírném vedení a nakonec znovu série bodů v konci setu rozhodla. Dukla si vybojovala čtyři možnosti a právě až tu poslední čtvrtou dokázala využít - 3:0.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Marek Šulc (kapitán AERO Odolena Voda): „Dnes mě mrzí, že jsme tu prohráli ve třech setech. Nepřijeli jsme sem s tím, abychom takto rychle prohráli. Dnes jsme se nemohli dostat do hry, neměli jsme útok po příjmu a když už se nám konečně něco podařilo, tak nás domácí zaskočili šnůrou několika bodů, kdy nám bodově ujeli, nebo nás rychle dotáhli. No a koncovky setů, ty už byly plně v jejich režii. Dnes jsme měli ve hře spoustu chyb. Nepřišlo mě, že by domácí byli jistější než my.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Určitě byl Liberec lepší ve všech herních činnostech. Nám se nepodařilo odtáhnout Duklu podáním od sítě a potom se nám těžko hrálo na obraně. Víme, že máme na čem stále pracovat a určitě se budeme dobře připravovat na další zápas.“

Další utkání sehrají hráči AERA znovu doma, a to v sobotu 22.10. od 18:00 proti Ústí nad Labem.

 

VK Dukla Liberec - AERO Odolena Voda 3:0
AERO sestava Chancy, Svoboda, Carmody, Hladík, Šulc, Horák, libero Ježek
Střídali Chevalier, Ferraro, Toman
Dále připraveni Hadrava, Pihera, Jachnicki
Nejvíce bodující Toman 11 bodů
VK Dukla Liberec TÝMY AERO Odolena Voda
51 % útok 48 %
11 blok 4
43 % příjem 37 %
4 esa 3
VK Dukla Liberec HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
78 % Nivaldo Carmody 100 %
60 % Nikačevič Toman 62 %
57 % Gavenda Horák 50 %
Blok
4 Lux Ferraro 3
2 Krajčovič Šulc 1
2 Nivaldo
Servis
2 Ticháček Carmody 1
1 Nivaldo Chevalier 1
1 Gavenda Toman 1
Přijem
54 % Nivaldo Šulc 56 %
43 % Lux Ježek 48 %
38 % Maar Svoboda 30 %