Těžký zápas proti Beskydům vyhráváme 3:1

15.10.2022 Zápas


AERO Odolena Voda

3:1

(-20,18,21,16)

Black Volley Beskydy

V šestém kole UNIQA volejbalové extraligy mužů jsme přivítali soupeře z Frýdku Místku - Black Volley Beskydy. Velmi náročný a vyrovnaný zápas nakonec skončil vítězstvím domácího AERA 3:1, připisujeme si tak tři velmi důležité body do tabulky.

AERO vlétlo na svého soupeře a velmi rychle vedlo 4:0. Hostující trenér Provazník musel brzdit domácí oddechovým časem. Podařilo se a Beskydy se dotáhly, už před polovinou setu šly do vedení. Ve vedení se oba týmy několikrát vystřídaly. AERO bylo v jednobodovém vedení, ale hosté šestibodovou šňůrou otočili a set ukončili - 0:1.

Do druhého setu měli domácí znovu lepší vstup, ale tentokrát nenechali hosty dotáhnout, naopak v polovině setu se náskok vyšplhal až na sedm bodů. Hosté díky jedné sérii trochu stáhli náskok, ale nemohlo to stačit a bylo srovnáno - 1:1.

Třetí set, to byla velká přetahovaná. Beskydy se dostaly do vedení o tři body, domácí hráči chybovali při servisu. Hosté byli do poloviny setu ve vedení, domácí trenér vystřídal a zabralo to. Stav setu se překlopil na domácí stranu a hráči velmi rychle hostům odskočili. AERO vyhrálo třetí set - 2:1.

A jak skončil set předchozí, pokračoval i set čtvrtý. Domácí si rychle vybojovali náskok, který postupně navyšovali. Od začátku až do konce mělo AERO set pod svou kontrolou, hosté zaznamenali jen jednu bodovou sérii, ale náskok domácích byl výrazný. Set se v konci jen dohrál a AERO tak vyhrálo celý zápas - 3:1.

Připsalo si tak velmi důležité tříbodové vítězství.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Marek Šulc (kapitán AERO Odolena Voda): „Dneska to byl těžký a nervózní zápas z naší strany. Přišlo mi, že jsme byli zbytečně takoví jakoby moc vybzikaní. Třetí set se nám podařilo otočit a vyhrát, což byl základ do posledního čtvrtého setu. Ten jsme měli si myslím od začátku pod naší kontrolou a vyhráli tak celý zápas.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Chtěli jsme zkusit varianty s hráči, kteří tolik nehráli a dát jim šanci. Liga sice teprve začala, ale únava se kumuluje, máme málo pauzy mezi zápasy. Po dobrém začátku jsme zbytečně znervózněli a prohráli set. Pak jsme se vrátili do naší hry a vyhráli tři následující sety. Do půlky setů to bylo vyrovnané, ale pak jsme vždy odskočili. Každá výhra se počítá a jsou to pro nás velmi důležité tři body. Ve středu už nás čeká velmi těžký zápas v Liberci.“ 

Děkujeme všem fanouškům a divákům za super podporu!

Na hráče AERA teď čeká středeční utkání v Liberci, kde utkání začíná v 18:00.

 

AERO Odolena Voda - Black Volley Beskydy 3:1
AERO sestava Horák, Chancy, Svoboda, Ferraro, Hladík, Šulc, libera Hadrava a Ježek
Střídali Chevalier, Toman
Dále připraveni Pihera, Jachnciki
Nejvíce bodující Hladík 20 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Black Volley Beskydy
51 % útok 38 %
16 blok 13
39 % příjem 43 %
12 esa 5
AERO Odolena Voda HRÁČI Black Volley Beskydy
Útok
67 % Carmody Goncalves 56 %
60 % Chevalier Olmedo 50 %
59 % Šulc Perry 47 %
Blok
3 Horák Olmendo 6
3 Carmody Benda 3
3 Chancy Provazník 2
Servis
3 Šulc Benda 2
3 Chancy Goncalves 2
2 Horák Perry 1
Přijem
56 % Chevalier Jelen 55 %
50 % Svoboda Motyčka 44 %
45 % Ježek Benda 33 %