Z Ústí nad Labem bez bodu

11.10.2020 Zápas


SK VOLEJBAL Ústí nad Labem

3:1

(24,21,-23,15)

AERO Odolena Voda

Ve čtvrtém kole zajíždělo AERO do Ústí nad Labem. Znovu dobře rozehraný první set AERO nedokázalo dotáhnout ke svému zisku, a nakonec to bylo zřejmě rozhodující pro to, že AERO odjelo s prázdnou za prohru 3:1.

V prvním setu AERO vlétlo na svého soupeře a dostalo se do vedení o několik bodů. V polovině setu náskok narůstal a domácí sáhli ke střídání. Vývoj v setu se vyrovnal a domácí začali bod za bodem stahovat náskok. AERO bylo pod tlakem, ale šance mělo. Ústí si však věřilo a set také získalo ve svůj prospěch po přímém bodu z podání - 1:0.

Druhý set začali mnohem lépe domácí, AERO si rychle bralo oddechový čas. Po něm se AERO velmi rychle dotáhlo a začal boj o každý bod na obou stranách. Chvíli vedlo AERO, chvíli domácí. V koncovce se domácí trhli a i druhý set vyhráli - 2:0.

Třetí set začalo o něco lépe AERO a vybojovalo si znovu vedení. Přes polovinu setu si drželo AERO stále náskok. Po šňůře bodů se AERO dostalo ke mnoha setballům, ale podařilo se využít až poslední stav setů se snížil - 2:1.

Bohužel do čtvrtého setu měli domácí lepší vstup a znovu rychle vedli o tři až čtyři body. AERO se dokázalo dotáhnout, ale od poloviny setu bylo jasné, že utkání plyne ke spokojenosti domácích hráčů k jejich vítězství. AERO už nemělo co nabídnout a set se dohrál - 3:1.

Vyrovnané utkání nakonec tak vyhráli, zřejmě zaslouženě, hráči domácího Ústí nad Labem.

Kvůli vládním opatřením nesmí minimálně 14 dní A tým trénovat ve vnitřních sportovištích. Zmešká také hned 4 zápasy, 3 extraligové a 1 pohárový zápas. O nových termínech těchto zápasů vás budeme informovat.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Luboš Bartůněk (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): Jsem strašně rád za tři body. První set nám vyhrál zápas, kdy jsme se dostali za nepříznivého stavu zpět. Škoda třetího setu, kde jsme mohli vyhrát, čtvrtý set už byl v naši režii. “

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Opět jsme odehráli kvalitní a bojovný zápas. Pro mě jako trenéra je to stejně důležité jako tři body. Těžký direkt, který jsme dostávali do stavu 4:11 v prvním setu, jsme ustáli a víra všech ve vítězství se obrovsky zvedla. Jsem rád, že kolektiv podporuje hráčské individuality a obráceně. Kéž to takto vydrží co nejdéle. Je to příjemné a povzbuzující.“

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Gratulace domácím k výhře. Předvedli dnes výkon na vysoké úrovni a dotáhli to ke třem bodům. My bohužel zatím máme problémy dobře rozehrané sety zvládnout a vyhrát je. První set dnes podle mě rozhodl. Skvěle jsme vstoupili do utkání, ale zbytečně jsme nechali Ústí dostat se do koncovky a pak už se to s námi vezlo.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Opět nedohraná koncovka prvního setu určila ráz utkání. Gratuluji Ústí, hráli víc odvážně a to na nás stačilo.“

Foto: Jana Zlámalová

SK VOLEJBAL Ústí nad Labem - AERO Odolena Voda 3:1
AERO sestava Vanags, Taylor, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, libera Hadrava a Kop
Střídali Holčík, Vachoušek
Dále připraveni Shaker, Kotrch, Horák, Jachnicki
Nejvíce bodující Hladík 22 bodů
SK VOLEJBAL Ústí nad Labem TÝMY AERO Odolena Voda
46 % útok 41 %
14 blok 11
64 % příjem 67 %
8 esa 5
SK VOLEJBAL Ústí nad Labem HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
65 % Tibitanzl Holubec 55 %
56 % Beer Demar L. 44 %
53 % Kobolka Hladík 40 %
Blok
4 Tibitanzl Holubec 4
4 Beer Taylor 3
3 Parraguirre Hladík 3
Servis
2 Bornemann Taylor 2
2 Kasan Holčík 2
1 Parraguirre Holubec 1
Přijem
70 % Bornemann Demar L. 78 %
63 % Pareaguirre Vanags 73 %
60 % Kořínek Hadrava 56 %