Ze Zlína získáváme 2 body za výhru v tie-breaku

2:3

(23,-23,-12,22,-7)

AERO Odolena Voda

V rámci už 19. kola zajíždělo AERO na první víkendový zápas do Zlína.

AERO začalo ve Zlíně vyrovnanou partii v prvním setu. V mírném vedení však byli domácí a skóre bylo jako na houpačce. Zlín vedl o tři, AERO se dotáhlo a znovu domácí odskočili. AERO bojovalo až do koncovky, ve které mělo šanci na setball domácích na vyrovnání, ale útok Tomse Vanagse byl zablokovaný a Zlín se tak dostal do vedení - 1:0.

Do druhého setu AERO vlétlo s nasazením a vybojovalo si hned čtyřbodové vedení. To si drželo trpělivou hrou i v polovině setu, ale v dalších momentech vypadlo z role a Zlín se dostal dokonce s jednobodovým vedením do začátku koncovky. AERO bojovalo a nakonec set nejtěsnějším možným rozdílem vyhrálo a srovnalo stav setů - 1:1.

I třetí set začalo AERO lépe a vlastně po celý průběh setu bylo lepším týmem prakticky ve všech herních činnostech. Třináctibodový rozdíl na konci tomu byl důkazem, AERO se dostalo do vedení - 1:2.

Bohužel start do čtvrtého setu nebyl ze strany AERO dobrý a Zlín rychle vedl 4:0. Trenér Kop si musel vzít oddechový čas, který zabral. Bohužel set byl znovu jako na houpačce, a i když už se AERO dostalo bodově na domácí hráče, ti kontrovali a zase si čtyřbodové vedení vzali zpět. Při vstupu do koncovky vedli domácí o tři body, kdy delší šňůrou na servisu vybojoval vedení domácí Šulc. AERO se nevzdávalo, ale set už nedokázalo otočit ve svůj prospěch - 2:2.

Do tie-breaku však AERO vlétlo s větší chutí a bojovalo o druhý bod. Od začátku nedávalo domácím moc šancí a vyhrálo zkrácenou sadu rozdílem osmi bodů - 2:3.

AERO sice vyhrálo 3:2. ale ztráta jednoho bodu mrzí.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Zápas byl velmi těžký, určitě dokážeme hrát lepší volejbal, ale Zlín hrál velmi dobře. Byli bychom radši za tři body, ale i dva jsou pro nás úspěchem."

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Pro nás důležité vítězství, ale nehráli jsme dobře v mezihře a v opakování bodových situací. Zlín hrál dobře, riskoval na servisu a ty sety co jsme prohráli, získal velmi dobrým servisem."

Fatra Zlín - AERO Odolena Voda 2:3
AERO sestava Démar M., Demar L., Taylor, Hladík, Vanags, Holubec, libera Hadrava a Kop